Open Blues

Toruński zespół Open Blues to grupa pięciu muzyków, którzy od lat profesjonalnie zajmują się tworzeniem muzyki.
Zespół zadebiutował na polskiej scenie bluesowej w 2010 r. jednak nasza historia zaczęła się długo, długo wcześniej....
W skład Open Blues wchodzą muzycy związani z Nocną Zmianą Bluesa, Banaszak & the BestSławkiem Uniatowskim, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, zespołem Strusie 4, Side Effect,  BURN oraz grupą Tortilla.

Aktualności

  •   Kolejna najnowsza produkcja zespołu Open Blues będąca owocem współpracy z mistrzem wideoklipów, Jachem Paszkiewiczem oraz naszym wspaniałymi dziewczynami. autor Yach Paszkiewiczwystąpili: Ramona, Jola, Magda, Bea Ta, Przemek, Wiesław i Grzegorz podziękowania dla Kowali z Kuźni Wodnej w Gdańsku,Zbyszek Goj -Zakład Mechanicznyi Joanny Janiny KrochmalskiejGdańsk-Oliwa 2015
  •   Zapowiada Paweł Konjo Konnak.Scenariusz i reżyseria Yach Paszkiewicz.A wszystko to dzięki uprzejmości Dyrektora Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku Oliwie Panu Michałowi Targowskiemu.

"Pięć złotych"

piec zlotych

Warsztaty gitarowe 27.10.2013

 

Obaj muzycy, oprócz wielkich umiejętności, posiadają równie ogromne doświadczenie sceniczne, dzięki czemu zajęcia są różnorodne i bardzo interesujące. Równie ważna jak zdobyte umiejętności jest możliwość skonsultowania w prywatnej rozmowie problemów z jakimi spotykają się młodzi gitarzyści. Warsztaty gitarowe organizowane są przy merytorycznej współpracy Szkoły Muzycznej Riff. Po warsztatach odbędzie się jam session, na którym będzie można zaprezentować zdobyte umiejętności. Jam session poprowadzą muzycy z zespołu OPEN BLUES, dla których takie działania są swoistym znakiem firmowym. Co ciekawe, udział w jam session zapowiedziały bluesowe gwiazdy z Londynu: Eddie Angel oraz Mark „Bestia” Olbrich. Swoją obecność potwierdził również charyzmatyczny toruński wirtuoz harmonijki ustnej i wokalista – Sławek Wierzcholski.
Zarówno na warsztaty gitarowe, jak i na jam session, wstęp jest wolny. Warsztaty gitarowe rozpoczynają się o godz 18-tej zaś jam session o 20-tej. Zapraszamy.
WIESŁAW KRYSZEWSKI - Znakomity muzyk, gitarzysta, gitarzysta basowy, aranżer ale przede wszystkim doskonały pedagog. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu w klasie gitary. Od ponad dwudziestu lat aktywnie koncertuje, współpracując ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej, bluesowej i rockowej. Wykładowca na warsztatach, obok takich sław, jak Leszek Cichoński, Roman Puchowski, Wojciech Pilichowski, Grzegorz Nadolny, Zbigniew Lewandowski, Sławek Wierzcholski czy Adam Wendt. Nadal współpracuje ze Sławkiem Wierzcholskim, tworząc aranżacje instrumentalne,
między innymi do płyty z piosenkami dziecięcymi pt. ‘Korniki’, wydanej niedawno przez Polskie Radio, gdzie nagrał wszystkie partie gitar, gitary basowej, a nawet perkusji. Oprócz tego koncertuje i nagrywa z Nocną Zmianą Bluesa. Współzałożyciel toruńskiej grupy Open Blues, z którą nagrywa płyty oraz zagrał setki koncertów. Oprócz działalności muzycznej, od dwudziestu lat bez przerwy prowadzi zajęcia z zakresu nauki gry na gitarze klasycznej, elektrycznej a także na gitarze basowej, pracując jako nauczyciel w toruńskich placówkach artystycznych


Marek Dąbrowski – Najstarszy stażem po Sławku Wierzcholskim muzyk Nocnej Zmiany Bluesa – od 1990r. W zespole gra głównie partie gitary rytmicznej, choć na płytach i koncertach wykonuje też niezwykle piękne i dynamiczne partie solowe.
Gitarzysta wielokrotnie doceniany przez czytelników m.in. takich pism, jak „Gitara i Bas” czy „Twój Blues”. Marek gra również na gitarze elektrycznej. Oprócz współpracy z zespołem Nocna Zmiana Bluesa brał udział w innych projektach muzycznych,
m.in. ze Zdrową Wodą, Johnem Porterem i MGM. Wielokrotnie był wykładowcą na warsztatach muzycznych, a przez kilka lat pracował z młodzieżą jako nauczyciel gry na gitarze w prywatnej szkole muzycznej w Toruniu. Wybitnie bogaty i melodyjny styl gry Marasa i fenomenalna technika vibratonie mają sobie równych.

27.10.2013 godz.18.00
HARD ROCK PUB PAMELA
ul. Legionów 36
87-100 Toruń
WSTĘP WOLNY

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright © 2008 - 2012 WebAsystent
All rights reserved