O zespole

Zespół Open Blues zadebiutował na polskiej scenie bluesowej w 2010r., jednak nasza historia zaczęła się już dwa lata wcześniej w Toruniu. W skład Open Blues wchodzi pięciu muzyków związanych z Nocną Zmianą Bluesa, Ireną Jarocką, Banaszak & the Best, Justyną Steczkowską, Sławkiem Uniatowskim, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, zespołem Strusie 4, Side Effect , czy grupą Tortilla. To, co nas łączy, to przede wszystkim pasja. Gramy własne utwory,  standardy bluesowe, rythm’n’bluesowe, rock’n’rollowe, aż po funky , jumpa, czy hity rockowe.
Nasza pierwsza płyta o podobno dość mocnym tytule, „Seta w ryja”, zebrała wiele pozytywnych recenzji. Pisano o nas w takich pismach, jak „Magazyn Gitarzysta”, czy „Twój Blues”. Zrobiło się o nas głośno na wszelakich portalach internetowych związanych z bluesem, grano nas w radiowej Trójce. Zewsząd spływały gratulacje i słowa uznania. Kariera płyty „Seta w ryja” nie zakończyła się jednak na gruncie polskim. Nasza muzyka dotarła aż za ocean, czyli tam, skąd blues się wywodzi. Amerykański magazyn „Blues Blast Magazine” nie skąpił pozytywnych recenzji, co zaowocowało tym, że można nas już usłyszeć w rozgłośniach radiowych w różnych zakątkach świata – nawet w Afryce!
Tytułowy przebój „Seta w ryja”, do którego nagraliśmy klip, został zaprezentowany także w najpopularniejszym serwisie informacyjnym Teleexpress, a Polskie Stowarzyszenie Bluesowe przyznało mu wyróżnienie, dzięki czemu znalazł się on w trzeciej już „Antologii Polskiego Bluesa”. To przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Znaleźliśmy się tam wśród takich muzyków, jak Tadeusz Nalepa, Józef Skrzek, Sławek Wierzcholski, Włodzimierz Nachorny, Adam Went, Ryszard "Skiba" Skibiński, Janusz Popławski, Leszek Winder, Andrzej Urny, Wojciech Karolak i wielu innych.

Toruński zespół Open Blues to zgrana grupa pięciu muzyków, którzy od lat profesjonalnie zajmują się tworzeniem muzyki bluesowej.

 

Krótka historia

Zespół spotkał się pierwszy raz w kwietniu 2008 roku. Było to Jam Session na urodzinach Sławka Wierzcholskiego w Toruńskiej Piwnicy Artystycznej. Granie do rana zaowocowało tym że zostaliśmy w TPArt i graliśmy tam przez jeden rok i osiem miesięcy w każdy wtorek. Po tym okresie przenieśliśmy się do toruńskiego klubu Lizard King gdzie graliśmy kolejne półtora roku raz w tygodniu organizując Jam Session. Przez ten okres przewinęło się na jam session wiele zespołów, takich jak: Republika, Kobranocka, Bogdan Hołowania, Sławek Wierzcholski, Józef Skrzek, a nawet muzycy słynnej amerykańskiej formacji Mofo Party Band. Na Jam Session dajemy szansę również młodym muzykom. Mogą oni wystąpić na profesjonalnej scenie z zawodowcami, wychwytujemy młode talenty muzyczne i staramy się im pomóc szlifując ich warsztat.

14 września 2010 roku w toruńskim klubie Lizard King, nagraliśmy materiał muzyczny, a 30 listopada 2010 roku ukazała się pierwsza nasza płyta pt. "Seta w ryja"


Na przełomie grudnia 2011 i stycznia 2012 nagraliśmy naszą drugą płytę pt. " Pięć Złotych". Oficjalna prezentacja płyty 28.01 2012 roku.

Copyright © 2008 - 2012 WebAsystent
All rights reserved